Máte málo životnej energie? Možno vám pomôže reiki!

Máte málo životnej energie? Možno vám pomôže reiki!

Možno ste slovo reiki ešte nikdy nepočuli, pretože na Slovensku nie je až také rozšírené a medializované a málo sa o ňom vie. V skratke by sa dalo povedať, že je to krása, radosť, dobro, pozitívne myšlienky a energia v jednom. Znie to teda skvele. A čo s tým?

Máte málo životnej energie? Možno vám pomôže reiki!
(zdroj: unsplash.com)

Uzdravujúca energia

Reiki by sa dala popísať aj ako životná energia, ktorá prúdi všade okolo nás. Na to, aby sme vedeli energiu využívať, musíme s ňou vedieť narábať. Pokiaľ jej máme málo, nevieme poriadne fungovať. Pokiaľ jej máme naopak príliš veľa, sme častokrát impulzívni a môžeme urobiť napríklad nesprávne rozhodnutie. A práve reiki je nielen o tejto energii, ale aj o celkovej harmónii. Reiki je dokonca aj jedna z veľmi obľúbených foriem prírodného liečiteľstva. Nebojte sa – nejde o náboženstvo, sektu alebo niečo podobné, ale skôr o životný štýl. Reiki je totiž učenie, ktoré vo svojej podstate využíva univerzálnu a neustále prúdiacu energiu na uzdravenie človeka. 

Forma doplnkovej liečby

Doslova znamená „rei“ v japončine vesmír a „ki“ energiu. Aj keď sa možno nevenujete ľudovému liečiteľstvu alebo alternatívnej medicíne, určite ste už počuli o tom, že väčšina ochorení človeka pochádza z „hlavy“, čiže majú psychický pôvod. A to je vlastne aj učenie reiki. Ochorenia a bolesti podľa neho vznikajú vtedy, keď je narušená energia. Práve reiki má schopnosť túto energiu posilniť alebo vrátiť. Samozrejme, nemôžeme sa tváriť, že reiki dokáže vyliečiť tie najhoršie a najťažšie ochorenia. Ale dokáže do istej miery spomaliť ich priebeh, uľaviť od bolesti a pomôcť k väčšej celkovej pohode. Preto je ideálnym doplnkom medicínskeho ošetrenia a liečby, nie jeho náhradou.

Čakry a masáže

Ak by sme si mali v praxi predstaviť, ako liečenie reiki funguje, tak by sme si to mohli predstaviť tak, že vás bolí hlava a nemusíte si zobrať tabletku od bolesti. Ako teda taká terapia reiki vyzerá? Môže mať viacero podôb. V prvom rade treba povedať, že si ju nemôžete doma urobiť sami, ale musíte vyhľadať odborníka, čiže praktikanta alebo majstra reiki. Tí vám pomôžu napraviť stratenú alebo oslabenú energiu v organizme tým, že doplnia a zharmonizujú energiu v tele, takže telo sa dokáže samo rýchlejšie a lepšie uzdraviť. Terapia prebieha pomocou prikladania rúk. To sa deje cez oblečenie, plachtu alebo deku, takže ak máte napríklad problém s masážami práve kvôli odhalenému telu, u reiki to nehrozí. Veľmi používaná je pri terapii aj harmonizácia čakier. Tú potrebujeme najmä vtedy, keď cítime, že je toho na nás veľa alebo celkovú nepohodu. V reiki sa využívajú aj spomínané masáže, ktoré dokážu uvoľniť všetky stuhnuté svaly a pomôcť. Osoba, ktorá vás bude masírovať, by však mala mať aj masérske osvedčenie, preto je reiki učenie veľmi žiaducim doplnkom vzdelania fyzioterapeutov, masérov, liečiteľov, sestier v nemocnici a iných povolaní, ktoré sa starajú o rôznych pacientov.