Všetko, čo potrebujete vedieť o bezpečných povrchových materiáloch pre ihriská

Všetko, čo potrebujete vedieť o bezpečných povrchových materiáloch pre ihriská

Detské ihriská sú mimoriadne populárne a vyhľadávané miesta zábavy, športovania, relaxu a hry, kde si každý návštevník môže nájsť svoj vlastný kúsok fantastického sveta. V poslednom čase sa detské ihriská tešia obrovskej obľube ako medzi najmenšími deťmi, tak aj medzi tínedžermi a mladými dospelými.

Všetko, čo potrebujete vedieť o bezpečných povrchových materiáloch pre ihriská
(zdroj: unsplash.com)

Bohaté portfólio úžasných atrakcií nabitých až do prasknutia vzrušením ponúka široký priestor pre skutočne nezabudnuteľné zážitky.

Návštevníci každej vekovej skupiny sa tam neustále nesmierne radi vracajú, aby mohli objaviť ďalšie a ďalšie napínavé aktivity alebo nerušene relaxovať v zónach oddychu.

Pre všetkých je tu niečo blízke, čo tu môžu zažiť a nájsť.
Čosi nadchýna dušu, čosi povzbudzuje myseľ, a čosi iné zase vyburcuje telo ku skvelým športovým výkonom.

Doplnky na detské ihriská ponúkajú mnohodimenzionálne možnosti nadupaných atrakcií.

Vybavenie detských ihrísk je moderné a vysoko kvalitné, vyrobené z tých najodolnejších, ekologicky a zdraviu nezávadných materiálov.

Prvoradá je samozrejme bezpečnosť detí a návštevníkov detských ihrísk, preto aj materiály použité na ich výrobu disponujú vlastnosťami zaručujúcimi bezpečie.

Moderné povrchové materiály detských ihrísk – bezpečie vašich detí

Dnešná novodobá výstavba detského ihriska je prevádzaná vysoko kvalifikovanými odborníkmi, ktorí majú v tejto oblasti dlhoročné skúsenosti.

Technické know-how, kreatívne dizajnérske zručnosti, plánovací talent, to všetko a ešte oveľa viac patrí ku kvalitnej realizácii projektu.

Ale aby bola skutočne zaručená bezpečnosť detí a návštevníkov na detských ihriskách, je dôležité používať na výrobu ich povrchov vhodné materiály.

Najčastejšie sa na povrchovú úpravu detských ihrísk využívajú plasty alebo guma.

 • Plasty
 • Použitie plastov na výrobu bezpečných povrchov ihrísk je ekonomicky výhodné, najmä ak sa jedná o recyklované plasty, ako sú džbány na mlieko alebo staré predmety každodennej spotreby.

  Opätovné použitie plastov zároveň chráni životné prostredie a vyžaduje aj menej energie potrebnej na výrobu.

 • Guma
 • Použitie gumy na výrobu bezpečných povrchov ihrísk je najčastejším a najpoužívanejším spôsobom. Gumené povrchy sú nielen protišmykové, no majú aj tlmiace účinky, vďaka ktorým sa v mnohých ohľadoch zaručí bezpečnosť na ihrisku.

  Rovnako ako s plastami je to aj s gumou a využíva sa najmä v recyklovanej forme, napríklad z automobilových pneumatík.

 • Mulč, piesok alebo jemný štrk
 • Na bezpečné povrchy detských Ihrísk a hlavne na ich okrajové povrchy sa používa aj mulč, získaný napríklad z rozdrvenej recyklovanej gumy alebo sa tiež zvykne využívať jemný štrk či piesok.

  Tieto materiály sú využívané na povrchovú úpravu vonkajších detských ihrísk.

  Projekt výstavba detského ihriska začína detailným plánom, ktorý prechádza do návrhov dvojrozmerných a trojrozmerných modelov, ústiacich v úspešnú realizáciu.

  Vybavenie detských ihrísk zahŕňa pestrú škálu úchvatných atrakcií a doplnkov, ktoré si získavajú stále väčšiu obľubu. Detské ihriská, či už vnútorné alebo vonkajšie, sa behom času premenili na tie najmodernejšie zariadené miesta športu, relaxu i hry.

  A návštevníkov ihrísk neustále pribúda. Nachádzajú tam nekonečný priestor pre zábavu, otvorený vždy novým možnostiam, ako si užiť vskutku nezabudnuteľné dni.

  Novodobé detské ihriská – bezpečnosť na prvom mieste

  Bezpečnosť detí je vždy prvoradá. Preto sa aj na populárnych detských ihriskách kladie na ňu ten najväčší dôraz.

  Moderné a neustále inovované, vylepšované materiály, využívané na výrobu detských ihrísk, sú skutočne na nezaplatenie.

  Deti sa môžu na ihrisku bezstarostne hrať a vy môžete s pokojom v duši pozorovať dianie v ich svete plnom zábavy a fantázie.

  Komerčný článok