Čo je zárukou romantiky? Sviečky, kvety, slávnostné prestieranie na stôl!

Čo je zárukou romantiky? Sviečky, kvety, slávnostné prestieranie na stôl!

Či už oslavujete špeciálnu príležitosť alebo jednoducho chcete doma romantickú atmosféru, slávnostné prestieranie na stôl môže byť skvelým spôsobom, ako sa naladiť na tú správnu vlnu. Romantické prestieranie vám určite pomôže pri vytvorení intímnej atmosféry, ktorú si s partnerom vychutnáte. Existuje veľa prvkov, ktoré je potrebné zvážiť pri vytváraní prestierania, ktoré udá správny tón pre romantický večer. Všetko záleží od detailov: perfektnej farebnej schémy, výberu správneho osvetlenia či vhodných dekorácií. V tomto článku vám ukážeme ako vytvoriť romantické prestieranie, ktoré určite zapôsobí na vášho partnera. Vezmite si poznámkový blok – začíname!

Čo je zárukou romantiky? Sviečky, kvety, slávnostné prestieranie na stôl!
(zdroj: unsplash.com)

Téma

Pri vytváraní romantického stolovanie je téma jednou z prvých vecí, ktoré treba zvážiť. Téma vášho prestierania určí tón celého večera a pomôže vám vybrať farebnú schému, štýl a prvky dekorácie, ktoré použijete. Téma by mala zodpovedať príležitosti, ktorú oslavujete. Napríklad, ak oslavujete romantické výročie, zvážte začlenenie prvkov, ktoré sú pre váš vzťah zmysluplné, ako sú vaše obľúbené kvety alebo sviečky. Napríklad, ak oslavujete Valentína, použite dekoračné prvky v tvare srdca a farebnú schému červenej a ružovej.

Farebná schéma

Farebná schéma vášho stola by mala odrážať náladu, ktorú chcete vytvoriť. Stavte na teplé farby, ako je červená, ružová a zlatá, aby ste vytvorili útulnú a intímnu atmosféru. Ak chcete vytvoriť uvoľnenejšiu a upokojujúcu atmosféru, môžete použiť jemné pastelové farby, ako je modrá a zelená.

Triky sú povolené

Ak nechcete stráviť hodiny pri sporáku, alebo variť jednoducho neviete, pomôžte si donáškou jedla. Vyberajte overené reštaurácie s kvalitným jedlom. Pozor aj na obalové materiály, misky na polievku, krabice na koláče, menuboxy a pod., musia byť z kvalitného materiálu, aby pokrm neprišiel znehodnotený. V niektorých prevádzkach si dokonca môžete priplatiť za biologicky rozložiteľné materiály svojich obalov.

Prestieranie

Pri výbere obrusu na romantickú večeru je dôležité zvoliť si farbu a textúru, ktorá vhodne doplní vašu tému. Tiež, ak používate obrus, uistite sa, že je nie je pokrčený či znečistený. Týmto problémom sa vyhnete pri elegantných a jednoduchých jednorazových papierových obrusoch. Môžete tiež zvážiť použitie behúňa alebo stolovej sukienky, ktorá stôl oživí a rozjasní.

Riad

Štýl prestierania by mal zodpovedať vašim osobným preferenciám a príležitosti, ktorú oslavujete. Ak chcete vytvoriť neformálnejšiu a uvoľnenejšiu atmosféru, zvážte napríklad použitie jednorazového párty riadu, ktorý vám po večeri ušetrí čas a námahu s umývaním. Plastové taniere a jednorazové príbory sú praktickou a pohodlnou voľbou. Pri ich výbere hľadajte možnosti, ktoré zodpovedajú vašej téme a sú dostatočne pevné, aby zvládli tvrdosť vášho jedla.

Poháre a obrúsky

Okrem tanierov a príborov si nezabudnite vybrať poháre a obrúsky, ktoré tiež zodpovedajú vašej téme. Ozdobný riad môže byť vynikajúcou voľbou na vytvorenie luxusného vzhľadu. Podobne aj kvalitné jednorazové obrúsky môžu dodať vášmu prestieraniu punc elegancie.

Osvetlenie

Osvetlenie je základným prvkom pri vytváraní romantického a intímneho prestierania. Správne osvetlenie vám pomôže naladiť romantickú strunu. Teplé a mäkké svetlo dokáže vytvoriť útulnú atmosféru, ktorá podporuje konverzáciu a intimitu. Ale na druhej strane, ostré osvetlenie a žiarivky môžu odvrátiť pozornosť od intimity a pôsobiť rušivo. Overenou voľbou sú sviečky, svietniky a čajové sviečky, môžete však použiť aj stmievateľné lampy, aby ste vytvorili jemné osvetlenie.

Kvety

Pri výbere dekorácií do stredu stola, je potrebné zvážiť niekoľko možností. Klasickou voľbou sú kvety. Môžete na ne použiť dekoratívnu vázu, len sa uistite, že vhodne dopĺňa vašu tému a dodáva stolu správny šmrnc. Ak používate kvety ako ozdobu, výber správneho druhu kvetov, ktorý sa hodí k danej príležitosti, je zásadný. Zvážte napríklad použitie ruží, pivónií alebo ľalií, sú to klasické a nadčasové možnosti. Môžete tiež skúsiť kvety, ktoré zodpovedajú vašej téme alebo farebnej schéme.

Komerčný článok