goji ningxia výber z plodov

Viete, kde rastie najkvalitnejšie goji na svete?

 

Existuje nespočetne veľa dôvodov, prečo konzumovať goji a určite ich všetky už dávno poznáte – nie nadarmo je goji považované za jedno z najzdravších ovocí na svete. V tomto článku by sme sa však chceli venovať pôvodu goji, ktoré konzumujete. Je veľmi dôležité vybrať si goji, ktoré je kvalitné, pretože vďaka jeho narastajúcej popularite sa spustilo veľkopestovanie, s čím je samozrejme spojené aj postrekovanie, menej kvalitná pôda, nešetrný zber..Sme veľmi radi, že Vám môžme ponúknuť goji excelentnej kvality – to, ktoré pochádza z čínskej provincie Ningxia.

Ningxia je oblasť rozprestierajúca sa na úpätí Himalájí na severozápade krajiny. Hoci je to relatívne suché, púšti podobné územie, máme šťastie, že ním preteká Žltá rieka – druhý najdlhší čínsky tok. Práve vďaka nej a rozsiahlej sieti kanálov, ktoré boli vybudované, aby bola pôda dobre zavlažovaná, tu má goji ideálne podmienky. Pôda je veľmi bohatá na minerálne látky, čo priamo ovplyvňuje kvalitu goji plodov – sú považované za najvýživnejšie goji vôbec.

Okrem pôdy im nemenej prospieva perfektná starostlivosť o kríky od tamojších domácich. Vďaka stáročnej tradícii pestovania tu kríčky dorastajú do výšky až jeden a pol metra. Kvalitu ningxíjských plodov dosvedčuje aj nemálo prestížných cien – z tých najvýznamnejších spomenieme aspoň tri prvé miesta na Čínskom poľnohospodárskom veľtrhu, či zlatú cenu na Malajskom medzinárodom potravinárskom veľtrhu.Vraví sa, že obyvatelia Ningxie vďačia sa za svoju dlhovekosť práve konzumácii goji plodov -nie je nezvyčajné presiahnuť tu okrúhlu storočnicu. Každoročne je tu goji oslavované radostným prírodným festivalom Happy Berry.

Vedecké výskumy tunajšieho goji len dosvedčili ich neuveriteľnú nutričnú hodnotu. V bobuliach z Ningxie bol preukázaný vysoký obsah vitamínu C, antioxidantov, beta karoténu a proteoglykánov – bioaktívnych polysacharidov, ktoré nie sú bežne prítomné v goji pestovaných v iných oblastiach. Krajina Zdravia Vám v kamennej predajni aj na eshope ponúka pravé goji z Ningxie – okrem tradičných aj vyššiu triedu – výber z plodov. Denne stačí jedna hrsť tejto vitamínovej bomby a možno sa aj Vy dožijete tak vysokého veku ako je bežne v tejto krásnej čínskej provincii.