kamenný olej

STOP zime, stresu a boľavým kĺbom – pomôže Vám kamenný olej !

koupel+tonikum

V každej rodine sa nájde niekto, koho bolia kĺby, svaly, kosti…Môže to byť brat športovec, ktorý len potrebuje uvoľniť preťažené svalstvo, matka, ktorá chce zmierniť bolesti lakťa po úraze, alebo starý otec, ktorému genetika alebo vek privodili nepríjemné ochorenie (artrózu, reumatickú artritídu…)

V rakúskych Alpách používajú už viac než sto rokov osvedčenú procedúru, ktorá zmierňuje bolesti a uľahčuje pohyblivosť kĺbov. Je to kúpeľ v horúcej vode s prídavkom alpského kamenného oleja.

Čo je na čiernom oleji také jedinečné?

Je 100% prírodný, neobsahuje žiadne konzervanty, rozpúšťa sa vo vode a pôsobí ako termálny kúpeľ. Organická síra, ktorú obsahuje, preniká hlboko do tkanív, zmäkčuje kĺbne chrupavky a uvoľňuje namáhané a stuhnuté svalstvo. Alpský kamenný olej patrí k najúčinnejším pomocníkom pre psychickú a fyzickú regeneráciu, je klinicky testovaný a uznáva ho prírodná, aj klasická medicína.

Stačia tri lyžice oleja na jednu vaňu a 20 minútový relax. Po kúpeli by mal nasledovať ešte aspoň polhodinový odpočinok v suchom teple na lôžku, vhodný je tiež horúci zábal alebo masáž, prípadne ošetrenie tela telovým tonikom. Celá terapia má byť hrejivá a pokojná. Kúpeľ v alpskom kamennom oleji má okrem iného aj výrazný antistresový účinok, pomáha pri prechladnutí a funguje ako intenzívna regenerácia po vyčerpávajúcej námahe.

Ako v termálnych kúpeľoch

Alpský kamenný olej sa používa ako domáca podporná terapia pri liečení zápalových chronických aj akútnych ochorení pohybového ústrojenstva, pri blokáciách a preťažení svalstva, aj ako starostlivosť po náročných športových výkonoch, prípadne k doliečeniu poúrazových stavov. S minimálnymi nákladmi ako časovými, tak aj finančnými, možno dosiahnuť podobné účinky ako pri kúre v termálnych kúpeľoch.

kamenný olej

Kamenný kúpeľ “ je vhodný pre:

  • každého, kto potrebuje intenzívne prehriať telo a v pokoji relaxovať

  • aktívnych a príležitostných športovcov

  • pacientov s bolesťami pohybového aparátu

  • preťažených ľudí na odstránenie stresu

Alpský kamenný olej:

znierňuje akútne i chronické bolesti spôsobené reumatickými chorobami

zlepšuje pohyblivosť kĺbov

uvoľňuje svalové kŕče

odstraňuje stres

pôsobí protizápalovo

je 100% prírodný, neobsahuje chemické konzervanty

upokojuje podráždenú pokožku (ekzémy, akné, lupienka…)

 

Kde sa vzal? V praveku!

O vzniku alpského kamenného oleja sa rozpráva viacero legiend, ale v skutočnosti pochádza z dna praoceánu Tethys, v ktorom sa po stáročia usádzali zvyšky morských rastlín a živočíchov. Ložiská takto vzniknutých skamenelých bridlíc boli v treťohorách vytlačené na zemský povrch (pri tirolskom jazere Achensee) a dodnes slúžia ako zdroj pre výrobu čistého fosílneho oleja. Z neho sa následne v laboratóriách vyrábajú klinicky testované krémy, oleje, šampóny a sprchové gély s vysokým obsahom organickej síry a bez konzervačných prísad, ktoré môžu používať aj deti.

 

Kamenný olej pre termálne kúpele
a kompletná ponuka produktov z alpského kamenného oleja v ponuke na eshope

www.kamennyolej.sk  alebo v kamennej predajni Krajina Zdravia